Nosící mikina a bunda jsou skvělými kousky do šatníku maminek, které si zamilovaly nošení svých dětí. Patříte k těm rodičům, kteří si nošení svých dětí v šátku nebo nosítku oblíbili a s blížící se zimou vás přepadají obavy, že v zimním oblečení to nepůjde? Nevíte, jak obléknout sebe i své děťátko, aby vám bylo při nošení pohodlně i během zimy? Díky nosící mikině a bundě se nemusíte vzdát nošení ani v zimě. A pak už je nedáte z ruky.

Možná jste to do teď považovali za zbytečné si nosící oblečení pořizovat, ale nosící mikina a bunda jsou skvělé vychytávky. Netahejte se během zimních plískanic s kočárkem. Nezůstávejte doma, oblečte se společně do nosícího oblečení a užívejte si vzájemnou blízkost, i když chumelí nebo padají trakaře.

Nosící mikina a bunda jsou vychytávky na kojení

Představa, že se v zimním oblečení maminka i dítě balí ještě do šátku, spoustu rodičů odradí. Málokdo si chce připadat jako sněhulák, který se skoro nemůže hýbat. A to přece není cílem nošení. Pokud své dítko ještě kojíte, oceníte nosící oblečení dvojnásob. Doporučujeme sebe i dítě obléct do slabé spodní vrstvy (pro kojící maminku ideálně se zipem), která odvádí pot a další vrstvy volte společné. Ideálním materiálem na spodní vrstvu je například merino, které hřeje, i když je vlhké a skvěle odvádí pot. Doporučujeme ho jako spodní vrstvu pro vás i na bodýčko nebo spodní tričko pro vaše dítko. Doplňte to nosící mikinou nebo nepromokavou nosící bundou a budete se spolu cítit báječně.

V nosícím oblečení vám bude teplo oběma a přitom si nebudete připadat jako sněhulák

Nebuďte za sněhuláky

Počítejte s tím, že s miminkem se vzájemně budete zahřívat, proto vám oběma bude větší teplo než každému zvlášť. Pokud nemáte moc vrstev mezi sebou, snáz poznáte, zda miminku není zima nebo jestli se naopak nepřehřívá. Oběma vám bude mnohem příjemněji. A vzájemná blízkost maminky a dítěte je hlavní důvod, proč se do nošení pouštíme.

Nepromokavé oblečení ochrání vás i váš poklad při každém počasí

Využitelné i po ukončení nošení

Nosící oblečení nebývá úplně nejlevnější a mnoho rodičů cena odradí. Považují nošení za poměrně krátké období a nechtějí investovat. Nedejte se odradit a vybírejte takové kousky, které po odložení nosící vsadky využijete i na normální nošení. Novinka v našem sortimentu značka Mama by Segra přesně takové řešení nabízí. Její kousky jsou nadčasové, jednoduché a elegantní a nikdo na nich později nepozná, že dříve byly určené k nošení dětí. Jsou z nepromokavých materiálů, a přesto vypadají elegantně. Báječně je využijete do města i do přírody.

Nosící kabáty umožňují nosit dítko vpředu, na zádech i jako klasický kabát bez vsadky.

Vlastní zkušenost

Když se ohlédnu zpět a vzpomenu si na rané dětství svých pokladů, jednoznačně nejkrásnější chvíle jsme zažívali při nošení v šátku. Ta vzájemná blízkost, kterou milujeme doteď, a pocit bezpečí, který vidíte dítěti ve tváři, když se mu klíží očka únavou a může se vám schoulit v náručí, je nejvíc. Trochu mě až mrzí, jak děti rostou před očima. U staršího syna jsem se k nošení dostala docela pozdě, v jeho asi 15 měsících. O to víc jsem si to užila s naším benjamínkem. Terezka se nosila v šátku už v porodnici a svoji první túru absolvovala ve věku 10 dnů v okolí nádherných meandrů Vltavy kolem Svatojánských proudů. Celé to samozřejmě prospala u mě v náručí. Moc jsme si to užili a rozhodli jsme se takhle bez kočárku vyrážet do přírody častěji. Tehdy jsem ještě o nosícím oblečení moc nevěděla. Ale nyní z vlastní zkušenosti můžu doporučit alespoň jeden takový kousek pořídit. Budete se v něm cítit mnohem lépe než nabalený každý zvlášť a ještě svázaní dohromady. Vybírejte lehké a zároveň teplé kousky.

S dítkem v šátku se dostanete dál než s kočárkem

Užijte si outdoor i s těmi nejmenšími

Nošení dětí představuje skvělou příležitost, jak se ani v raném dětství nenechat ochudit o přírodní krásy nedostupné s kočárkem. Máte volné ruce (které většinu času objímají to nejcennější) a báječnou svobodu v nohách. Děťátko se pohupuje v rytmu chůze, vnímá tlukot vašeho srdce a cítí vůni svého rodiče i okolní přírody. Tohle jsme si zkrátka zamilovali. A občas se s tatínkem dohadovali, kdo si to bude užívat tentokrát.

Vzájemnou blízkost s dětmi si rádi užívají i tatínci

Rostoucí zájem o nošení

Je příjemné, že dnes máme možnost sehnat šátky a nosítka v nádherných barvách a designech. Seženete krásné kousky sportovního i elegantního vzhledu. Dnes už málokdo nošení dítěte spojuje pouze s alternativně smýšlejícími skupinami lidí, kteří odmítají vše, co není bio, eko, chodí zásadně bosi, dítěti by nikdy nedali jednorázovou plenku nebo koupený příkrm. I společnost už je nošení více nakloněna než dříve, protože je lépe informovaná o výhodách nošení a málokdy se setkáte s negativními reakcemi, jak dítěti ničíte páteř (miminko má přece ležet na rovném!) nebo že si ho zbytečně rozmazlujete (že bude dítě vyvádět, jakmile ho pustíte). Strašáci dávných dob, které se daří postupně rozptylovat.

Na srdci chvilku, v srdci napořád

Ergonomie především

Důležitým předpokladem správného nošení, kdy neubližujeme svým zádům ani dítěti, je ergonomičnost nosítka. Bohužel ne všechna nosítka na trhu toto splňují. Dítě nikdy nesmí viset za rozkrok nebo být otočeno čelem od nosiče. Zdravé nosítko má hodně látky mezi široce rozkročenými nožičkami dítěte, visí za celou délku stehen s podpěrou zadečku (nožičky se zadečkem mají tvar písmene M) a záda nosítka nejsou nijak vyztužena, takže dovolují přirozené zakulacení páteře. Obojího lze dosáhnout při nošení vpředu na břiše i na zádech. A to v šátku nebo ergonomickém nosítku.

Dítě nikdy nesmí viset za rozkrok bez podpěry stehen

Nosící bundy a mikiny, které doporučujeme

Kdo propadne kouzlu nošení, nebude se ho chtít vzdát ani v chladnějším období roku. Proto nás velmi těší, že vám můžeme představit novou českou značku v naší nabídce Mama by Segra, která se zaměřuje na krásné elegantní nosící zimní bundy a kabáty, mikinu a slabou bundu v černé a bordó barvě. Na naší dobrodružné základně v Praze na Florenci je můžete osobně okouknout a přesvědčit se o  jejich výjimečně kvalitním zpracování a nadčasovém designu. Všechno krásně využijete i po ukončení nošení a nikdo nepozná, že to dříve sloužilo jako nosící oblečení. A než to nastane, můžou tyhle krásné kousky zahřívat vás i váš poklad společně.

Čas strašně rychle letí a rané dětství našich malých dobrodruhů uteče jako voda. Užívejte si společné chvíle a nikam nespěchejte. Společně strávený čas ve vzájemné blízkosti a plný krásných zážitků je to nejlepší, co můžeme naším pokladům dát. A nezapomeňte, že vám můžeme pomoct – nosit se dá i v pořádných mrazech!

Nevzdávejte se nošení ani v zimě a užijte si vzájemnou blízkost v praktickém nosícím oblečení

Dobrodruzi

Profilový obrázek

Jsme parta lidí, kteří pomáhají dětem trávit čas a zažívat dobrodružství v přírodě a rodičům dodávají jistotu, že je o ně dobře postaráno. Mrkněte na náš e-shop Pro malé dobrodruhy.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *